افت فروش ناشران آمریکایی در سال ۲۰۱۶/ افزایش درآمد کتاب‌های مذهبی
Friday, May 25, 2018
فروش ناشران آمریکایی در فصل نخست سال ۲۰۱۶ با کاهشی ۲.۷ درصدی روبه رو شد.

به نقل از پابلیشرز ویکلی، ناشران آمریکایی با کاهش فروش ۲.۷ درصدی در فصل نخست سال ۲۰۱۶ شاهد گردشی ۲ میلیارد و ۱۴۰ میلیون دلاری در بازار نشر کشور بودند.

این آمار که ۲۰ سپتامبر از سوی انجمن ناشران آمریکا منتشر شد نشان می‌دهد هم فروش کتاب‌های بزرگسال و هم کتاب‌های کودک و نوجوان با کاهش روبه رو شده و به ترتیب ۱۰.۳ درصد و ۲.۱ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که درآمد فروش کتاب‌های مذهبی ۵.۸ درصد افزایش یافت.

آمار فروش بر مبنای نوع نشر نیز تغییر کرده و فروش کتاب‌های جلد کاغذی ۶.۱ درصد افزایش یافت. در همین حال دانلود کتاب‌های شنیداری با افزایش زیادی روبه رو شد و رشدی ۳۵.۳ درصد را تجربه کرد. اما فروش کتاب‌های جلد سخت ۸.۵ درصد کاهش یافت و فروش کتاب‌های الکترونیک نیز کاهشی ۲۱.۸ درصدی را تجربه کرد. در آمار منتشر شده از سوی انجمن ناشران آمریکا رقم فروش کتاب‌های خودناشر ذکر نشده بود.

یکی از حوزه‌های بزرگ فروش کتاب، حوزه کتاب‌های آموزشی و تخصصی است که درباره کتاب‌های آموزشی رشدی ۸.۶ درصدی تجربه شد و کتاب‌های مربوط به سطوح بالای آموزشی رشدی تا ۲۰.۳ درصد را به ثبت رساندند.

در همین حال فروش کتاب‌های تخصصی ۲۴.۴ درصد کاهش یافت.

تنها در ماه مارس در مجموع صنعت نشر ۳ درصد کاهش را تجربه کرد و فروشی ۵۰۱.۸ میلیون دلاری در این ماه ثبت شد. درحالی که در همین ماه فروش کتاب به طور مشخص کاهشی ۵.۶درصدی را تجربه کرد و به ۴۵۸میلیون و ۷۰۰ هزار دلار رسید.

نوشته شده توسط مطهر | 0 دیدگاه

پست های مرتبط

ارسال دیدگاه