نامزدهای بخش «تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد» معرفی شدند
Monday, Oct 22, 2018
دبیرخانه‌ هجدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری ۱۴ اثر را به‌ عنوان نامزد بخش «تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد» اعلام کرد.

به نقل از  اداره‌کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، هیات داوران این جشنواره ۹ اثر را به عنوان  نامزدهای بخش کودک و خردسال معرفی کرده‌اند.

بر این اساس، «اژدهای عینکیِ کله اره‌ای» از انتشارات علمی و فرهنگی، «مجموعه‌ قصه‌ای که دوستش دارم» از انتشارات پیدایش، «مجموعه‌ شاهنامَک» از انتشارات چکه، «مجموعه‌ کتاب‌های کشویی» از انتشارات شهر قلم، «شبح ترسو» از انتشارات چکه، «با عددها دوست می‌شوی؟»، «ای میهن من، ایران»، «به! به!» و «من و مامان و مدرسه» هر چهار مورد از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این فهرست جای گرفته‌اند.

همچنین در بخش نوجوان، پنج عنوان اثر از کانون پرورش فکری ‌کودکان و نوجوانان به مرحله‌ پایانی راه یافته‌اند. این آثار عبارتند از: «مجموعه‌ نمایش‌نامه‌ نوجوان امروز (چاپ شده در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴)»، «مجموعه‌ رمان نوجوان امروز (چاپ شده در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴)»، «پرنده‌ای بود که شباهت به هیچ پرنده‌ای نداشت»، «نامه‌های خیس» و «می‌ترسم یادت برود دوستم داشتی».

داوران این جشنواره آثار ۹ بخش شعر، داستان تألیف، داستان ترجمه، علمی و آموزشی، دینی، بازنویسی، زندگی‌نامه، نمایش‌نامه و گرافیک منتشر شده در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ را مورد بررسی قرار دادند.

 آیین پایانی این جشنواره روز دوم دی  ۱۳۹۵ در شهر تبریز برگزار خواهد شد.

نوشته شده توسط چهارسوق | 0 دیدگاه

پست های مرتبط

ارسال دیدگاه