• از کوثر یک شنبه ها
گالری تصاویر
  • از کوثر یک شنبه ها
  • از کوثر یک شنبه ها

از کوثر یک شنبه ها

  • تولید کننده: نشر آرما
  • کد محصول: k16
  • موجودی: در انبار
6,000 تومان قیمت بدون مالیات: 6,000 تومان

کتاب «از کوثر یکشنبه ها» داستان زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها است به قلم علامه بهلول که هم اکنون چاپ دوم آن وارد بازار کتاب شده است.

داستان نوشتن این کتاب به زندان های افغانستان بر می گردد و علامه محمدتقی بهلول در زندان به نیت رهایی از بند داستان زندگی آن حضرت را به شعر در آورد و جالب اینکه زندانبان او در زندان که به دست علامه شیعه شده بود، این اشعار را کتابت کرده و هنوز دستخط زندان بان از این اشعار موجود است.

علامه بهلول در مقدمه کتاب داستان سرودن اشعار را این گونه نقل کرده است:
شب تولد حضرت زهرا سلام الله علیها بود و من از طولانی شدن زندان انفرادی بسیار دلتنگ بودم. در آن شب نخوابیدم و مسدس طولانی و مفصلی در مناقب و مصائب حضرت زهرا سلام الله علیها گفتم و رهایی خود را از خدا خواستم. بعد از نماز صبح که خوابیدم مادرم را در خواب دیدم که به زندان به دیدن من آمد و گفت: فرزندم دلتنگ مباش. عرضت به حضرت زهرا سلام الله علیها رسیده و رها می شوی. و همان روز من را از زندان انفرادی به زندانی 24 نفری منتقل کردند.

و این چنین شد که علامه بهلول همواره عمل خلاصی خود از زندان را توسل به حضرت زهرا سلام الله علیها می دانست. همچنین مقدمه این کتاب که شرحی دارد بر زندانی شدن بهلول و پس از آن خلاصی یافتن وی، شامل خاطرات سیاسی آیت الله بهلول از قیام مسجد گوهرشاد و 35 سال تبعید وی است و با توجه به این که به قلم خودش نگارش یافته بسیار خواندنی و جذاب است.

مشخصات کتاب شناختی
شابک 978-600-91820-8-4
ناشر آرما
نویسنده / نویسندگان محمد تقی بهلول

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب