آثار استاد مرحوم رضا بابایی
آثار استاد مرحوم رضا بابایی

آثار استاد مرحوم رضا بابایی

0 نظرسفارش (2)
94,000تومان
کد محصول: mix-17
موجودی 2 تا 3 روز دیگر
راهنما

بررسی اجمالی

رضا بابایی (زادهٔ ۱ خرداد ۱۳۴۳ در قزوین – درگذشتهٔ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ در قم) نویسنده، دین‌پژوه، مولویشناس و روشنفکر دینی بود. او تا پایان دبیرستان در قزوین تحصیل کرد و پس از آن برای ادامهٔ تحصیل وارد حوزهٔ علمیه شد و دروس حوزوی را تا سطوح عالی ادامه ...

توضیحات محصول

رضا بابایی (زادهٔ ۱ خرداد ۱۳۴۳ در قزوین – درگذشتهٔ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ در قم) نویسنده، دین‌پژوه، مولویشناس و روشنفکر دینی بود. او تا پایان دبیرستان در قزوین تحصیل کرد و پس از آن برای ادامهٔ تحصیل وارد حوزهٔ علمیه شد و دروس حوزوی را تا سطوح عالی ادامه داد. وی بارها در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور یافت. از سال ۱۳۷۰ تدریس فلسفه، متون عرفانی، ادبیات فارسی و عرب را در دانشگاه‌ها آغاز کرد.

نوشته‌های روان و دیدگاه‌های روشن او درباره تحولات فکری و فرهنگی جامعه امروز ایران خواندنی بود. پژوهش‌های او در حوزه مثنوی معنوی در جامعه ادبی کشور بسیار مهم و اثرگذار بود. از او به عنوان یکی از سرشناس‌ترین اساتید ادبیات فارسی در حوزه علمیه قم نام می‌بردند.

بابایی پژوهشگر حوزه دین‌شناسی بود و از جمله آثار او می‌توان به کتاب‌هایی چون «دیانت و عقلانیت»، «آیین قلم»، «بهتر بنویسیم»، «نگاهی به اعجاز بیانی قرآن»، «مولوی و قرآن»، «این پنج تن»، «درآمدی بر دین‌شناسی حافظ»، «خارج از نوبت»، «نیایش‌نامه»، «پیش‌شرط‌های پژوهش در علوم دینی»، «دین و دینداری» و «محمد برگزیده خدا» ، «حکایت خوبان» و «پیوند جان و جانان» و… اشاره کرد.

این بسته شامل چهار کتاب «دیانت و عقلانیت؛جستارهایی در قلمرو دین‌پژوهی و آسیب‌شناسی دینی»، «حکایت خوبان؛داستان‌های زندگی اهل‌بیت»، «پیوند جان و جانان؛عاشقانه‌هایی برای نماز و نیایش»، «این پنج تن؛درنگی در زندگی و سیره خاندان نبوت» می باشد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!