اینستالوژی
اینستالوژی

اینستالوژی

0 نظرسفارش (3)
16,500تومان
تولید کنندگان
کد محصول: bar-102
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

«دکتر سيدمجيدحسينی» که چندی پیش با سفرنامه جنجالی و پُرحاشیه «هاروارد مک دونالد» بحث های بسیاری را در فضای فرهنگی و ادبی کشور به ویژه در فضای مجازی برانگیخته بود، كتابی مبتنی...

خصوصیات محصول

  • وزن305
  • نوع کاغذتحریر سفید خارجی
  • نوع جلدشومیز
  • نوع چاپافست چهاررنگ
  • تعداد صفحات224
  • شابک978-600-6077-74-1
  • قطعرقعی
  • ناشرنشر آرما
  • نویسنده / نویسندگانسیدمجید حسینی

توضیحات محصول

«دکتر سيدمجيدحسينی» که چندی پیش با سفرنامه جنجالی و پُرحاشیه «هاروارد مک دونالد» بحث های بسیاری را در فضای فرهنگی و ادبی کشور به ویژه در فضای مجازی برانگیخته بود، كتابی مبتنی بر پست های مفصل خود در شبكه اينستاگرام تحت عنوان «اینستالوژی» منتشر كرد.
حسينی طی سال های اخير نزديك به 2000 پُست در اينستاگرام منتشر كرده كه اکثریت قریب به اتفاق این پُست های مفصل که همچون پاره گفتار هایی ساختار کتاب جدید حسینی را برساخته اند، به شدت از زاويه ديد خاص وی به قلم آمده؛ زاويه ديدی كه در مرزی ميانه يك روانكاو، يك استاد دانشگاه و يك بچه مذهبی ايستاده است.
حسینی که از چندی پیش به عنوان استاد علوم سیاسی در دانشگاه تهران مشغول تدریس به دانشجویان نیز هست، در جای جای این کتاب و حتی برخی دیگر از نوشته هایش در نشریه «روایت»، سعی کرده این میانه ایستادن را تعریف کند، چیزی به نام انسان مرزی. کتاب جدید حسینی به نام «اینستالوژی»، با دغدغه تعریف یک انسان مرزی از همه چیز حرف زده، از معانی کوچک در حوضچه آب دانشکده هنری زیبا تا ترومای شیعه و مذاکرات هسته ای میان عقل و دل!
«اینستالوژی» توسط انتشارات «آرما» به طبع رسیده و فارغ از نسخه کاغذی و چاپی «اینستالوژی» را می توان حتی به صورت اینترنتی از طریق سایت «چارسوق» خریداری کرد.
حسینی در یکی از پست های استعاری و جذابی که به دو زبان فارسی و انگلیسی در اینستاگرام و حالا در کتاب جدیدش آورده، عکسی از اعدام یک ژنرال نازی را منتشر کرده و ذیل اش نوشته است: "گاهی هم جرمی کرده ای باید تیرباران ات کنند، مثل یک ژنرال نازی باید تاوان جنایت بدهی، یا اصلا دادگاه بی گناه محکوم ات کرده؛ اما تو آماده ای برای تیرباران، اصلاً تمام قدرتت اینست که سربلند باشی در مجازات، کسی آخ از تو نشنود، کسی ترس و تحقیر را در وجودت نبیند، از کسی کمک نخواهی، مثل یک کوه، ایستاده تیر باران شوی، و تو خوب می ایستی، سر بلند، مغرور، باج به شغال نمی دهی، تا جوخه اعدام مقابلت می ایستد؛ فقط یک لحظه می شکنی: اینکه یک دوست در جوخه اعدام تو عضو است."
و این تنها یکی از پُست هایی است که در کنار یک هزار و نهصد و نود و نه پُستی که معمولاً طولانی تر از این پُست اند، کتاب «اینستالوژی» حسینی را تشکیل داده است.
با این همه، با آغاز بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و عرضه گسترده «اینستالوژی» در این نمایشگاه که آنچنان که پیش تر نیز اشاره شد، با استقبال بسیار خوبی نیز از سوی مخاطبین نمایشگاه روبرو شده، حسینی با ابراز خوشحالی نسبت به این استقبال اعلام کرد: "چون تا به حال کتابی مبتنی بر اینستاگرام و روح جدیدی که دارد به فارسی منتشر نشده ، این می شود اولی... ."
بر این اساس، «سیّدمجید حسینی» در صفحه اینستاگرامش با اشاره به این حضور در نمایشگاه کتاب، نوشت: "بالاخره کتاب «اینستالوژی» امروز منتشر شد؛ شاید اندازه من نباشد که اولین کتاب اینستاگرامی را نوشته باشم؛ اما به هرحال چون تا به حال کتابی مبتنی بر اینستاگرام و روح جدیدی که دارد به فارسی منتشر نشده، این می شود اولی، نشر «آرما» هم که ناشر تمیز و دقیق و مرتبیست، منت گذاشته و کتاب را یک ماهه منتشر کرده، از آن مهم تر وزارت محترم ارشاد یک هفته ای به کتاب مجوز داده؛ همه اینها لطف آنهاست و کار هرچه بدی دارد مال من است.


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!