تجزیه و تحلیل هنر کودکان
تجزیه و تحلیل هنر کودکان

تجزیه و تحلیل هنر کودکان

0 نظرسفارش (0)
35,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: be-25
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

کتاب «تجزیه و تحلیل هنرکودکان» نوشته روداکلاگ با ترجمه زینب رجبی توسط نشر اسم منتشر و مقدمه این اثر توسط محمدعلی رجبی و هادی هزاوه ای نوشته شده است.

خصوصیات محصول

  • نوع کاغذسبک(بالک سوئدی)
  • نوع جلدشومیز
  • نوع چاپافست
  • تعداد صفحات420
  • شابک978-600-96951-8-8
  • قطعخشتی
  • مترجمزینب رجبی
  • ناشراسم
  • نویسنده / نویسندگانرودا گلاک

توضیحات محصول

کتاب «تجزیه و تحلیل هنرکودکان» نوشته روداکلاگ با ترجمه زینب رجبی توسط نشر اسم منتشر و مقدمه این اثر توسط محمدعلی رجبی و هادی هزاوه ای نوشته شده است.

این کتاب حاصل تلاش بیست ساله مولف برای گردآوری و تجزیه تحلیل نقاشی‌های کودکان در مهدکودک محل فعالیتش است. این کتاب به دلیل ماهیت طبقه بندی و تجزیه و تحلیل این اطلاعات سال‌ها به عنوان منبع پژوهش درباره کودکان مطرح بوده و در سال ۲۰۱۵ بدون ویرایش بار دیگر تجدید چاپ شده است.

این کتاب به گفته نویسنده آن سعی کرده تا تحولات ذهنی کودکان را هنگامی که به کار هنری می‌پردازند توصیف کند. این پدیده از آغاز خط خطی کودکان دو ساله در دفاتر نقاشی آنها شروع شده و تا هشت سالگی آنها ادامه پیدا می‌کند که در آن تلاش شده تا تصاویر افراد و اشیا خاصی کشیده شود.

نویسنده این کتاب اذعان داشته که در متن آن تلاش کرده است تا شرحی واقع‌گرایانه از هنر کودکان با توصیف آنچه آن‌ها خلق می‌کنند ارائه کند و شرحی از تاریخچه تکامل هنر آنها از خط خطی‌های ابتدایی تا تصاویر تکامل یافته ارائه دهد.

بخش قابل توجهی از این کتاب نیز به مستندسازی و معرفی فرآیند نقاشی و تولید تصاویر توسط کودکان اختصاص دارد و سعی شده اهمیت روانشناختی آن‌ها موردتوجه قرار گرفته و در نهایت به اثبات نقش هنر در رشد کلی هنر ذهنی کودکان می‌پردازد.

کلاگ این کتاب را بر مبنای بیش از ۱ میلیون طرح کشیده شده توسط کودکان خردسال که توسط وی گردآوری شده تالیف کرده است.

دیدن، باور کردن است، خط خطی های بنیادین،  الگوهای تعیین کننده، اسکال هندسی خلق الساعه، اشکال هندسی، ترکیب ها، توده ها، ماندالاها، خورشیدها، پرتوافکن ها، انسان ها، تصویرسازی ابتدایی، چگونه بزرگ ترها برهنر کودکان تاثیر می گذارند؟ هنرکودکان به مثابه یک آزمون هوش، جنبه های جامع هنر کودکان، نظریه هایی در ارتباط با هنرکودکان، مفهوم هنر کودکان و سیستم طبقه بندی عناوین کتاب «تجزیه و تحلیل هنرکودکان» است.

نکته قابل تامل درخصوص هنرکودکان، که فکر نویسنده این کتاب، محققین هنری و روان شناسان را به خود مشغول کرده وجه اشتراک هنر همه کودکان عالم در سیری تکاملی از خط خطی ها تا ایجاد تصویر است.این وجه اشتراک هنرکودکان و نیز مشابهت آثار ایشان با صوراولیه و هنر بدوی، محققین را به این نتیجه رسانده که کودکان چیزی را می کشند که برآمده از فطرت مشترک و بی غل و غش است. جایی که عقل دنیوی و منطق آموزش دیده هنوز برآن تاثیر نگذاشته است.

این اثر با دو پیوست، نمایه، کتاب شناسی انگلیسی، منابع مورد استفاده مترجم و واژه نامه انگلیسی  به فارسی و واژه نامه فارسی به انگلیسی تمام می شود.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی