آمریکایی
آمریکایی

آمریکایی

0 نظرسفارش (0)
32,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: be-1
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

«آمریکایی» نوشته هاوارد فاست (۲۰۰۳-۱۹۱۴)، نویسنده و فعال سیاسی آمریکایی و یکی از پیشروترین و پربارترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا است.

خصوصیات محصول

  • نوع کاغذسبک(بالک سوئدی)
  • نوع جلدشومیز
  • تعداد صفحات432
  • شابک978-600-960209-3-7
  • قطعرقعی
  • مترجمفریدون مجلسی
  • نویسنده / نویسندگانهاوارد فاست

توضیحات محصول

«آمریکایی» نوشته هاوارد فاست (۲۰۰۳-۱۹۱۴)، نویسنده و فعال سیاسی آمریکایی و یکی از پیشروترین و پربارترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا است.

کتاب آمریکایی، زندگی‌نامهٔ داستانی قاضی و سیاست‌مدار آزادهٔ آمریکایی، جان پیتر آلتگلد است که ماجرای او با شورش کارگری اول ماه مه شیکاگو گره خورد. در این داستان، تلاش شخصیت اصلی و به‌همراه او عدهٔ زیادی از کارگران آمریکایی برای به‌دست‌آوردن آزادی و عدالت در شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آمریکا در آستانهٔ قرن بیستم به تصویر کشیده شده است و مراکز آشکار و پنهان قدرت در آن کشور به روشنی تصویر گردیده است. آمریکایی داستان مرد خودساخته‌ای است که به بالاترین مدارج قضایی و سیاسی کشور دست می‌یابد، اما هنگامی که می‌کوشد در راه مردم قدم بردارد...

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

در همچون سنگ خارا سخت بود. حتی اگر در گذشته شخصیت دیگری داشت، یعنی ضعیف یا احساساتی یا با محبت یا مهربان بود، اکنون دیگر اثری از آن برجای نمانده، هیچ اثری. میان او و پسرک ترس حاکم بود. هنگامی که پسر مرتکب خطا می‌شد یا کاری می‌کرد که پدر آن را خطا می‌انگاشت، کار به تنبیه می‌کشید. برای نگارش همهٔ سختی‌ها و تلخی‌هایی که ردّ خود را در پدر برجای نهاده بودند، طوماری به درازای رودخانهٔ اُهایو لازم بود و اندکی از همهٔ آن مرارت‌ها در تنبیه‌هایش اثر می‌گذارد. پدر مشروب نمی‌نوشید، جز آبجو، اما همان‌طور که بعضی‌ها با مشروب عقده‌های خود را خالی می‌کنند، او با ابراز خشم عقده‌هایش را خالی می‌کرد و خشم در تنبیه تجلی می‌کرد.

بر دیوار آشپزخانه ستام و یراقی کهنه آویخته بودند و وقتی پدر خشمگین می‌شد به‌سوی آن می‌رفت و حالت رُخسار آفتاب سوخته و پُرچروکش، آنچه پسرک می‌بایست درک کند را به او می‌فهماند. قیافه‌ای که برای پسرک می‌گرفت ویژهٔ او بود. خشمی شدید که نشان می‌داد حساب خطای او از خطاهای دو برادر و سه خواهرش جداست.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!