نام علی علیه السلام در معماری اسلامی ایران با روش خط بنایی
نام علی علیه السلام در معماری اسلامی ایران با روش خط بنایی

نام علی علیه السلام در معماری اسلامی ایران با روش خط بنایی

0 نظرسفارش (0)
60,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: k44
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

در این کتاب با تمرکز بر نام مقدس علی (ع) نشان داده می شود که چگونه پدیدآورندگان آن با «جوهر» خاص معماری یا همان مواد و مصالح، ده ها...

خصوصیات محصول

  • شابک978-600-6077-31-4
  • ناشرآرما
  • نویسنده / نویسندگانغلامحسین معماریان

توضیحات محصول

در این کتاب با تمرکز بر نام مقدس علی (ع) نشان داده می شود که چگونه پدیدآورندگان آن با «جوهر» خاص معماری یا همان مواد و مصالح، ده ها شکل متنوع از این نام سه حرفی را به وجود آورده اند.
در این تحقیق از روش جزء به کل بهره گرفته شده است. در ابتدا، به روش نگارش حروف سه­ گانه نام علی (ع) «ع»، «ل»، «ی» پرداخته شده است. سپس روش نگارش نام علی(ع) دیده می شود. روش نگارش بر مبنای حرکت حروف تنظیم گردیده است. پس از آن انواع ترکیب این نام مقدس نشان داده شده است. در ابتدا روش­هایی چون آینه­ ای افقی، آینه­ ای عمودی و آینه­ ای و محوری معرفی شده ­اند. سپس تکرار این نام بر مبنای مرکزیت قراردادن یکی از حروف آمده است. محقق و مولف این اثر اگرچه بناهای زیادی را دیده و تحقیقات گسترده ای در موضوع تحقیق انجام داده است اما در پیشگفتار اثر تصریح می کند: «آنچه که در این کتاب دیده می شود به معنای ثبت و معرفی همه نقوش با مضمون نام علی (ع) در ایران نیست. با سفر به خراسان بزرگ و شهرهای سمرقند و بخارا و شهرهای افغانستان مانند هرات می توان ده ها طرح را به این کتاب افزود.»

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی