چراغ - شماره چهارم
چراغ - شماره چهارم

چراغ - شماره چهارم

0 نظرسفارش (1)
10,000تومان
کد محصول: mch-3
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

 در سرمقاله شماره جدید ای...

توضیحات محصول

 در سرمقاله شماره جدید این نشریه با عنوان «مختاریم که مجبور باشیم!» به عدم تحرک لازم در فعالیت های فرهنگی اشاره شده است. کرسی آزاداندیشی چراغ نیز با پنج یادداشت ، چگونگی انجام فعالیت های فرهنگی را مورد بررسی قرار داده است.

 «ریای فرهنگی»، «آب و هوا بر زاد و ولد فرهنگی تربیتی تاثیر دارد» ، «از اصیل ترین قالب فعالیت های فرهنگی غافلیم!» ، «ما فرهنگی های مناسبتی هستیم» و «اول اندیشه ورزی ، سپس تبلیغ و فعالیت فرهنگی» عناوین این یادداشت ها هستند.

 میز اندیشه چراغ با انتخاب موضوع «تکثیر و انشعاب مجموعه ها و مراکز فرهنگی» به سراغ محمد آذرانی و مهدی بقایی ، دو تن از فعالین فرهنگی شهر اصفهان رفته است. علی کریمی نیز در مصاحبه ای با عنوان «انشعاب نداریم ؛ تکثیر داریم» به علل و عوامل تکثیر مراکز فرهنگی پرداخته است.

 بخش تجربه چراغ در هر شماره ، به بررسی یکی از مراکز و مجموعه های فرهنگی اصفهان می پردازد. در این شماره نیز ، هیئت محبان الائمه (ع) و مسجد فاطمیه برای این موضوع انتخاب شده است. علی محسنی ، رسول نریمانی ، سعید علیخاصی ، حجت قربانی ، امیر ستوده فر  و مسعود پناهی در مصاحبه با چراغ این تجربه فرهنگی را بررسی و روایت کرده اند.

 «از فرهنگ تصویری تا تصویر فرهنگی» عنوان ِ آکادمی ِ این شماره چراغ است. مجتبی مجلسی در این نوشته ، به بررسی سواد بصری و فرهنگ تصویری در پوسترهای مراکز فرهنگی اصفهان پرداخته است.

 مصاحبه با دکتر بانکی و حجت الاسلام و المسلمین فارسانی  نیز بخش خاطره شفاهی و سبک زندگی چراغ را تشکیل داده است. سفرنامه ، اینفوگرافی و . . .  از دیگر بخش های این شماره نشریه چراغ است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!