چراغ - شماره پنجم
چراغ - شماره پنجم

چراغ - شماره پنجم

0 نظرسفارش (1)
10,000تومان
کد محصول: N89
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

دور باطل در چراغ

توضیحات محصول

دور باطل در چراغ

شماره پنجم نشریه چراغ ، منتشر شد.پنجمین شماره چراغ ، نشریه داخلی فعالان و مراکز فرهنگی مردمی باگفتگوهایی از مهران حریرچیان ، حجت الاسلام عمومی و سید احمد عبودتیان منتشر شده است. «ما متهمیم!» عنوان سرمقاله این شماره چراغ به قلم امیر محزونیه است. حامد صفائی پور نیز در بخش کرسی آزاد اندیشی یادداشتی با عنوان « برچسب انرژی را لاک نگیریم!» منتشر کرده است. «نیاز امروز کار فرهنگی ، حرف نو و روش های نو است» نیز نوشته دکتر مطیع پیرامون خلاقیت در مراکز فرهنگی اصفهان است. مهدی مسائلی و احمد مقیمی نیز در یادداشت های جداگانه ای ، میهمان شماره پنجم نشریه چراغ شده اند. «سوار بر موج سنت گرایی» و « به مساجد برمی گردیم!» عنوان این یادداشت هاست.آخرین یادداشت بخش کرسی آزاداندیشی چراغ نیز از احمد فروزبخش با عنوان دور باطل ، به ضرورت ساخت مدل فرهنگی پرداخته است.

بخش میز اندیشه در نشریه چراغ هر بار موضوعی را دست مایه نقد و بررسی خود قرار می دهد. این بار نیز میز اندیشه با موضوع رابطه سیاست و فرهنگ ، میزبان دو یادداشت از محی الدین کاشانی و محمود فروزبخش با عناوین «مدل ایده ال داریم ، مدل زوری نداریم» و «تهدید یا فرصت ، مسئله این است» می باشد.همچنین میزگرد علی قاسم زاده و احمد نواب در این بخش ، به موضوع رابطه سیاست و فرهنگ پرداخته است ، مشروح این میزگرد با عنوان «فربه تر از یک اختلاف نظر» منتشر شده است. در نهایت مصاحبه امیرحسین کمیلی با عنوان «توجه داشته باشیم چه چیزی را خرج چه چیزی می کنیم» پایان بخش میزاندیشه چراغ است.

چراغ پنجم در بخش تجربه ، مجموعه فرهنگی خاتم الاوصیا را به عنوان یک مجموعه فرهنگی موفق مورد بررسی قرار داده است. گفتگو با سید احمد عبودتیان و میزگردی با حضور علی دوستانی ، امیرحسین بانکی و علی اکبر بقایی از مطالب بخش تجربه چراغ است.

اما در بخش آکادمی ، موضوع برند(نشان) در فعالیت های فرهنگی با دویادداشت از محمد طاهری و یک یادداشت از اشکان کاظمی مورد بررسی قرار گرفته است. خاطره شفاهی این شماره چراغ نیز به گفتگوی احمد ذوعلم با مرحوم مهران حریرچیان اختصاص یافته است.

«دچار وارونگی شده ایم» هم عنوان گفتگوی حجت الاسلام عمومی است که محسن حیدری فرد آن را برای بخش سبک زندگی چراغ آماده کرده است.

سفرنامه ، اینفوگرافی و . . .از دیگر مطالب شماره پنجم نشریه چراغ است. 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!