رقص برزیل با شیطان
رقص برزیل با شیطان
رقص برزیل با شیطان

رقص برزیل با شیطان

0 نظرسفارش (0)
28,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: be-6
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

«رقص برزیل با شیطان (جام جهانی، المپیک و مبارزه برای دموکراسی)» نوشته دِیو رِزِن سردبیر اول مجله ورزشی اسپورتس ایلاس و نویسنده وبلاگ ور...

خصوصیات محصول

  • نوع کاغذسبک(بالک)
  • نوع جلدشومیز
  • نوع چاپافست
  • تعداد صفحات400
  • شابک978-600-96209-1-3
  • مترجمعلی عربزاده
  • ناشرنشر اسم
  • نویسنده / نویسندگاندیو زرن

توضیحات محصول

«رقص برزیل با شیطان (جام جهانی، المپیک و مبارزه برای دموکراسی)» نوشته دِیو رِزِن سردبیر اول مجله ورزشی اسپورتس ایلاس و نویسنده وبلاگ ورزشی پرطرفدار حاشیه ورزش است. او تاکنون پنج کتاب درباره جنبه‌های سیاسی و اجتماعی ورزش نوشته‌است.

در مقدمه مترجم کتاب می‌خوانیم:

وقتی ۳۰ اکتبر ۲۰۰۷ فیفا با میزبانی برزیل برای جام جهانی ۲۰۱۴ موافقت کرد، نه فقط برزیلی‌ها که همۀ دوستداران فوتبال خوشحال شدند. حق به حق دار رسید. همه منتظر جام جهانی باشکوهی بودیم، اما چندماه قبل از شروع جام جهانی دیدیم که عاشقان فوتبال در خیابان‌ها هستند و علیه برگزارکننده‌های جام جهانی تظاهرات می کنند. برزیلی های عاشق فوتبال به برگزاری مهم ترین رویداد فوتبالی جهان در کشورشان معترض بودند. آن ها ترجیح می دادند بیرون ورزشگاه ها با پلیس ضدشورش درگیر باشند تا این‌که روی سکوها فوتبال ببیند.

دِیو زِرن همان ایام خودش را به برزیل رساند تا جواب این سوال را بیابد. او نویسندۀ پرکاری ست و در بیشتر رویدادهای مهم ورزشی چندسال اخیر حاضر بوده و دربارۀ آنها نوشته است. نوشته‌های او البته با نوشته‌های ورزشی نویس‌ها فرق دارد. او فقط توی ورزشگاه‌ها و دور و بر ستاره‌ها نمی گردد، می رود به کف خیابان‌های ریو و توی کوچه پس کوچه‌های سائوپولو، با مردم معترض گفت وگو می کند و به ما تصویری می دهد که نمی توانیم آن را از رسانه های جریان اصلی ببینم؛ و همین تصویر است که کتاب او را جذاب و پرفروش می کند. تصویرِ مواجۀ صاحبان اصلی فوتبال برزیل با جام جهانی در برزیل. او البته برای دقیق تر شدن تصویرش ما را با تاریخ، فرهنگ، سیاست و مردم برزیل هم آشنا می کند و از فاولاها و درگیری‌هایشان با فیفا و از رئیس جمهور و نسبتش با فوتبال و رویکرد پله و حتی نیمار هم می گوید.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی