مطالعات جامعه‌شناختی و انسان‌شناختی مناسک عزاداری محرم
مطالعات جامعه‌شناختی و انسان‌شناختی مناسک عزاداری محرم
مطالعات جامعه‌شناختی و انسان‌شناختی مناسک عزاداری محرم

مطالعات جامعه‌شناختی و انسان‌شناختی مناسک عزاداری محرم

0 نظرسفارش (1)
150,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: bar-176
موجودی در انبار
راهنما

بررسی اجمالی

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین آیین‌های شیعی که نقش بنیادینی در صورت‌بندی تاریخی و اجتماعی جامعۀ شیعیان داشته، آیین‌ها و مناسک محرم است. تشیع در طول تاریخ، از خلال آیین‌های محرم توانسته است تداوم خویش را حفظ کند و انسجام معنوی جامعۀ شیعیان، بیش‌از ه...

خصوصیات محصول

  • نوع کاغذتحریر
  • تعداد صفحات398
  • شابک978-600-6077-92-5
  • قطعرقعی
  • ناشرآرما
  • نویسنده / نویسندگانجبار رحمانی
  • نوبت چاپاول

توضیحات محصول

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین آیین‌های شیعی که نقش بنیادینی در صورت‌بندی تاریخی و اجتماعی جامعۀ شیعیان داشته، آیین‌ها و مناسک محرم است. تشیع در طول تاریخ، از خلال آیین‌های محرم توانسته است تداوم خویش را حفظ کند و انسجام معنوی جامعۀ شیعیان، بیش‌از همه، در فضای آیینی محرم بازتولید شده است. مناسک عزاداری محرم که برای بزرگداشت شهید انسانیت، امام‌حسین و اصحاب فداکارش در واقعۀ کربلا برگزار می‌شود، بیش‌از آن‌که مناسکی برای عزاداری مرگ یک امام باشد، مناسکی است برای بازسازی ایمان شیعی و جامعۀ شیعیان.

در مجموعه مقالات کتاب حاضر، نویسندگان، این آیین‌ها و مناسک و مقولات مرتبط با آن‌ها مانند مداحی و هیئت‌ را از منظر جامعه‌شناختی و انسان‌شناختی تحلیل و بررسی کرده‌اند. همچنین این مقالات به‌طور محدودی بیانگر آن است که چگونه آیین‌های عزاداری محرم ریشه در تاریخ فرهنگی و اجتماعی تشیع داشته و از خلال همین تاریخ، نقش اجتماعی و فرهنگی خود را برای جامعه‌ی شیعی انجام داده‌اند.

اسامی نویسندگان مقالات این کتاب، به ترتیب الفبا، عبارت است از: مهری بهار، محمد پورقاسم، غلامرضا جمشیدیها، علی جنادله، یاشار دارالشفاء، مژگان دستوری، جبار رحمانی، مریم رهنما، الهام شهسوارزاده، علیرضا قبادی، نسیم کاهیرده، عبدالله گیویان و محسن‌حسام مظاهری. 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!