• مدیریت حجاب در جمهوری اسلامی
گالری تصاویر
  • مدیریت حجاب در جمهوری اسلامی
  • مدیریت حجاب در جمهوری اسلامی

مدیریت حجاب در جمهوری اسلامی

  • تولید کننده: نشر آرما
  • کد محصول: k205
  • موجودی: در انبار
15,000 تومان قیمت بدون مالیات: 15,000 تومان

حیات اجتماعی ظرف مكانی تحقق سیاست‌های اجتماعی و فرهنگی است. این سیاست‌ها در همان حال که از نظام ارزشی جامعه نشأت می‌گیرد در بستر حیات اجتماعی اجرایی می‌شوند. در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی تحولات نظام ارزشی، سیاست‌گذاری و سیاست‌های مرتبط باحجاب را تحت تأثیر قرار داده است. این تأثیرات معطوف به نوع سیاست‌ها و روش‌های اجرای سیاست‌ها بوده و الگویی را نشان می‌دهد که در آن متناسب با کاهش نگرش‌های مثبت به مسأله حجاب در جامعه، نوع سیاست‌ها در جهت کاهش اقدامات کنترلی و تمرکز بر سیاست‌های اقناعی تغییر کرده است. 

در واقع در نتیجۀ تحولات در نظام ارزشی جامعه امكان‌های عمل قدرت سیاسی محدود گردیده و این امر محدودیت‌های اساسی را پیش‌روی مقدورات كنش نظام‌های سیاسی ایجاد می‌كند که تأثیرات آن به‌صورت مشخصی در سیاست‌های اعمالی نظام سیاسی در حوزه‌های مختلف قابل مشاهده است. 

مسأله اصلی کتاب حاضر نشان‌دادن این تأثیرات در عرصه سیاست‌گذاری حجاب است. این کتاب می‌خواهد به این پرسش اساسی پاسخ دهد كه الگوی حاکم بر تأثیرات تغییرات ارزشی جامعه ایران بر سیاست‌های حجاب در جمهوری اسلامی ایران چیست و جهت‌گیری‌های آتی آن چگونه خواهد بود.

مشخصات فنی
نوع جلد شومیز
مشخصات کتاب شناختی
تعداد صفحات 176
قطع رقعی
ناشر نشر آرما
نویسنده / نویسندگان سینا کلهر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: حجاب، مدیریت حجاب، سینا گلهر، مدیریت حجاب در جمهوری اسلامی ایران